Przedszkole Nr 20 w Koszalinie

Przedszkole nr 20 w Koszalinie mieści się przy ulicy Piaskowej 4. Zlokalizowane jest ono w parterowym budynku, do którego przylega ładny zielony teren zagospodarowany na przedszkolny plac zabaw. Plac zabaw posiada drewniane ekologiczne urządzenia do zabawy zgodnie z tendencjami unijnymi. Sale w placówce są kolorowe, przestronne i jasne. Oprócz sal, w których bawią się dzieci istnieje wydzielona sala rytmiczno-gimnastyczna wyposażona w sprzęt sportowy i muzyczny, w której prowadzone są zajęcia rytmiczne i  gimnastyczne. W sali tej znajduje się również sprzęt audio-video./ tymczasowo  wykorzystywana jako sala zajęć/ .Teren przedszkola jest bezpieczny, oddalony od głównych ulic. Swoją  działalność placówka rozpoczęła w roku 1977 po powołaniu jej przez Kuratora Oświaty i Wychowania. Organem prowadzącym jest Urząd Gminy pod nadzorem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty z delegaturą w Koszalinie.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:30 - 16:30

W placówce zatrudnionych jest:

- 10 nauczycielek  wych. przedszkolnego oraz  n-le:  jęz. angielskiego-1  i rytmiki-1 ,logopeda-1, nauczyciel religii-1

- 11 osób obsługi

W placówce oprócz zajęć  i zabaw prowadzonych przez wykwalifikowane nauczycielki, prowadzona jest nauka języka  angielskiego, zajęcia rytmiczno-muzyczne, terapia logopedyczna - prowadzone przez  wykwalifikowanych  specjalistów.

Misja Przedszkola

Nasze przedszkole bawi i uczy nikomu nuda tu nie dokuczy.
Każdy maluszek ciepłem otoczony zawsze jest tutaj zadowolony.
Poznaje świata skryte tajemnice - umie przechodzić już przez ulicę.
Wszyscy jesteśmy jak jedna rodzina z nami radośnie serce bić zaczyna.
Dowodem na to jest uśmiech dzieci co jaśniej i mocniej od słońca świeci!

• Przedszkole nr 20 w Koszalinie
    75-621 Koszalin, ul. Piaskowa 4